Rupert Grint interjúk |
Etti |
2010.04.10. 14:34 |
A „Cherrybomb“ filmben főszerepet játszó Rupert Grint (Ron Weasley) a “Harry Potter és a Halál ereklyéi”-ben sem éppen egy mellékfigurát játszik… A színész különböző eseményeken nyilatkozott a hetes és nyolcas filmmel kapcsolatban.
Az Empire Awards rendezvényen a sorozat végéről, az epilógus alakulásáról is mondott pár szót a 21 éves színész.
“Már sok mindent végigcsináltunk együtt. És ez érvényes az összes színészre. Mi már egy család vagyunk és a szetten lévő atmoszféra szuper. Furcsa lesz, ha el kell majd egymástól búcsúznunk.”
A videót itt találjátok, a cikket pedig itt érhetitek el.
A Total Film magazinnak is mesélt pár dolgot Rupert, többek között azt is elmondta, hogy milyen szerencséje volt Ron Weasley szerepével. Azt is megtudtuk, hogy az ezüst őzsutás részt már februárban leforgatták.
A magazin beszkennelt lapját és a hozzá tartozó interjút a SnithcSeeker oldalán, itt nézhetitek meg. |
 |
Rhys Ifans egy "Harry Potter szakértővel" dolgozott együtt |
Etti |
2010.04.10. 13:24 |
Rhys Ifans, akit a „Harry Potter és a Halál ereklyéi” filmben Xenophilius Lovegood szerepében fogunk látni, a Popstar.comnak röviden nyilatkozott az ő “kellemes, szürreális tapasztalatáról” a hetedik film forgatásával kapcsolatban, és kifejtette véleményét Evanna Lynchről (Luna Lovegood), aki nagyon terjedelmes és részletes Harry Potter tudással rendelkezik:
„(Evanna) csodálatra méltó”, mondta. „Ha a szetten bármilyen kérdés is felmerül – és ha bárki bármilyen apró részletet akar tudni akármelyik Harry Potter könyvből -, akkor egyszerűen csak megkérdezi őt. Egyszerűen mindent tud. Egész félelmetes volt. Ezzel a Harry Potter szakértőnővel dolgoztam én együtt.”
Az eredeti cikket itt érhetitek el, de a rövid és összefoglaló jellegű interjút magyarul a továbbra kattintva elolvashatjátok.
|
 |
HP3 és HP4 gyűjtői kiadásainak borítói |
Etti |
2010.04.09. 17:12 |
A Warner Bros. mind a nyolc Harry Potter filmnek készít egy úgy nevezett „Ultimate Collector’s Editions"-t, amit DVD-én adnak ki. Az első két filmet már meg is lehet venni ilyen gyűjtői kiadásban, azonban a többi alkotás (ilyen formájú) megjelenéséhez egyelőre még várni, de legalább már tudok Nektek mutatni két borítót. Az egyik a “Harry Potter és az azkabani fogoly”-hoz, a másik a “Harry Potter és a Tűz Serlegé”-hez készült.
Ezeket itt és itt nézhetitek meg.
Habár még nincs pontos megjelenési dátuma ezeknek a DVD-éknek, de a borítók alapján biztosak lehetünk abban, hogy ezek a kiadások részletes dokumentációkat tartalmaznak majd mágikus lényekről (HP3), éppúgy ahogy a hangokról és a zenéről (HP4) is kapunk egy kis információt. |
 |
Fan-made LEGO trailer |
Etti |
2010.04.08. 19:12 |
Április elsején azt a hírt olvashattátok az oldalon, hogy a napokban valamikor megjelenik a „Harry Potter és a Halál ereklyéi“ LEGO fan-made trailere.
Mario Baumgarten, aki már évek óta gyártja a legós Harry Potter trailereket, ma reggel végre elérhetővé tette hat hónapig tartó munkájának gyümölcsét.
A moziszerű trailert itt nézhetitek meg. |
 |
Új könyv Rowlingtól a "nem túl távoli jövőben" |
Etti |
2010.04.07. 18:24 |
Hétfőn arról informáltalak Titeket, hogy Joanne K. Rowling az “Easter Egg Roll” rendezvény keretein belül, élőben fog felolvasni a “Harry Potter és a bölcsek köve” című könyvéből.
Ezután az írónő válaszolt az őt árgus szemekkel figyelő gyerekek kérdéseire, és bejelentette, hogy a „nem túl távoli jövőben” további olvasmányok születnek majd a tollából – s bár nem szeretne erről többet elárulni, az biztos, nem „Harry Pottert” fog írni.
A TLC oldal szépen összeszedte a fontosabb dolgokat, ennek a fordítását olvashatjátok el, ha tovább kattintotok.
Akik esetleg lemaradtak az élő közvetítésről, megnézhetik a felvételt a YouTube-on, itt. Az eseményen készült fotókért pedig kattintsatok ide!
|
 |
Szavazás |
Etti |
2010.04.05. 21:45 |
Letelt az egy hónap, ideje új szavazást indítani. A „Ki a legjobb Weasley?” márciusi szavazáson összesen 26-an tettétek le a voksotokat, és az abszolút győztes nem meglepő módon Fred és George lett 9 szavazattal. Őket követi Ron 7-tel, Ginny pedig harmadikként 5 szavazattal. A Weasley család kissé hibás baglya, Errol is bezsebelt 3 voksot, így ő lett a negyedik, míg az ötödik helyen Arthur és Muriel trónol 1-1 szavazattal. Se Molly, se Percy, se Bill és sem Charlie nem kapott voksot.
A következő rövid kérdés így szól:
Tetszett az "A Very Potter Musical"?
* Igen
* Nem
* Mi az?
Hogy ne mindenki az utolsót jelölje be, íme itt a link, itt pedig bővebb információt kaphattok róla, mi is ez pontosan. Itt megtekinthetitek a StarKid előadásában ezt a Harry Potter paródiát. A különlegessége abban áll, hogy igazából ez egy musical. Érdemes megnézni, mert hamarosan jön a folytatása. |
 |
Új képek a HP7-ből |
Etti |
2010.04.05. 21:12 |
Ez év október 19-én a Harper Collins kiadja Brian Sibley “Harry Potter Film Wizardry” című könyvét.
Az olvasmány a filmekhez készült, így számos interjút olvashatunk majd benne különböző szereplőkkel, továbbá David Heyman producer, a rendezők és Stuart Craig produkciós designer adalékait is tartalmazza majd ez a könyvecske. Emellett bepillantást enged a kellékek és jelmezek tárházába, bemutatja Harry roxforti levelének, a Tekergők térképének és a Weasley ikrek termékkatalógusának másolatát, továbbá a “Harry Potter és a Halál ereklyéi” teaser poszterét is.
Itt és itt két új képet nézhettek meg a hetedik filmből, de vigyázzatok, SPOILER! Az egyik képen Harryt láthatjuk varázspálcával, a második fotó Hermionét ábrázolja a saját szobájában. Ha érdekel a többi kép is, itt megnézhetitek őket. Kicsit görgessétek lejjebb az oldalt, ha megtaláltátok a mostani hírem avatárját, akkor jó helyen jártok.
Feljebb pedig újabb három képet nézhettek meg. Az elsőn a Malfoy kúria épületét láthatjuk belülről, majd pedig a másik két képen a Roxfort Expressz egy kis részét, és vélhetőleg Lovegoodék házát tekinthetjük meg. |
 |
Rowling élőben olvas fel a HP1-ből |
Etti |
2010.04.05. 15:24 |
A Harry Potter könyvek amerikai kiadója, a Scholastic, blogján tette közzé, hogy Joanne K. Rowling ma a Fehér Ház hagyományos “Easter Egg Roll” rendezvényén részt fog venni, és a “Harry Potter és a bölcsek köve” könyvből fog felolvasni:
“Rowling hétfőn két különböző időpontban fog felolvasni a “Harry Potter és a bölcsek kövé”-ből (13:30-tól 13:45-ig helyi idő szerint és még egyszer 14:00-től 14:15-ig helyi idő szerint) és válaszol a gyerekek kérdéseire. A teljes eseményt élőben közvetítik a whitehouse.gov oldalon és megpróbálunk titeket annyi információval ellátni, amennyivel csak lehet.”
A mi időnk szerint így 19:30-tól 19:45-ig és 20:00-tól 20:15-ig hallgathatjuk meg Rowling „meséjét“. Itt láthatjátok majd mindezt élőben.
A további információkért keressétek fel a kiadó hivatalos twitterét:
@Scholastic.
És itt ragadnám meg az alkalmat, hogy mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánjak! |
 |
Cherrybomb anyagok |
Etti |
2010.04.02. 17:55 |
Rupert Grintet (Ron Weasley) három hét múlva a brit rajongók újra láthatják a filmvásznon, ugyanis április 23-án vetítik majd először a mozik a sztár legújabb filmjét, vagyis a „Cherrybomb“-ot. Arról még mindig nincs semmi információm, hogy nálunk esetleg mikor mutatják be.
A közeli dátum apropójaként megjelent az alkotás második trailere. Ezenkívül egy interjút is megnézhettek Rupert Grinttel és az ő kollégájával, Robert Sheehannel.
A trailert és az interjút a cherrybombmovie.co.uk oldalon találjátok a „Videos“ menü alatt, ott választhattok a „Trailer“ vagy az “Interview” között.
Rupert Grint szerdán jelen volt a 2010-es Empire Awardson, ahol is ő adta át a „Legjobb Sci-fi/fantasy film” díját Simon Peggnek az utolsó Star Trek filmért. Az eseményről itt nézhettek meg egy videót. |
 |
MTV Movie Awards > Szavazzatok Ti is! |
Etti |
2010.04.02. 17:19 |
Az 2010-es MTV Movie Awardsnál Ti is segíthettek, hogy kik legyenek a jelöltek.
Szavazzatok kedvenceitekre! Ha nagy Harry Potter fanok vagytok, akkor a “Legjobb film” kategóriában voksoljatok a “Harry Potter és a Félvér Hercegre”, Tom Feltonra a “Legjobb gonosz”, Emma Watsonra a “Legjobb női alakító”, vagy Daniel Radcliffre a “Világ szupersztárja” és a “Legjobb férfi alakító” kategóriákban is szavazhattok.
Ha esetleg nem találtátok meg az egyes kategóriákon belül kedvenceiteket, a lap alján lévő kis „dobozkába“ beírhatjátok a nevét, ezzel őt is indítjátok ezen a szavazáson.
Itt érhetitek el az oldalt, viszont a szavazáshoz szükség van regisztrációra.
Április 9-ig lehet szavazni, a nyertes jelöltek nevét pedig május 11-én teszik közé. A díjakat Los Angelesben adják át egy hónappal később, június 6-án |
 |
Új reklámanyag |
Etti |
2010.04.02. 08:52 |
A Warner Bros. Franciaország az UHP Harry Potteres oldalon egy újabb reklámvideót jelentetett meg a Harry Potter LEGO videójátékról. Ezúttal Zsebosz közre és a Foltozott üstre vethetünk egy pillantást.
A videót itt nézhetitek meg a YouTube-on.
A játék megjelenési dátumát 2010 júniusára tolták át, ezt bizonyítja, hogy az Amazon.com oldalon már egy június 29-i dátum szerepel. Mivel ez még nem hivatalosan megerősített hír, egyelőre kezeljétek pletykaként. |
 |
Boldog Születésnapot! |
Etti |
2010.04.02. 08:35 |
Átléptünk áprilisba, és többen is most már egy évvel idősebbek lettek, mint például az első ünnepeltünk Brendan Gleeson. A Harry Potter és a Tűz Serlegében felbukkant ír színészt Rémszem Mordonként ismerhettük meg. Négy gyermeke közül Domnhall Gleeson az egyetlen, aki szerepelni fog apjával együtt a Harry Potter és a Halál ereklyéi filmben, mint Bill Weasley. Leghíresebb filmjei közé tartozik például az „Into the Storm” , „Braveheart” és a „Black Irish”. Brendan március 27-én ünnepelte 55. születésnapját.
Robbie Coltrane 1950. március 30-án látta meg a napvilágot Rutherglenben, Skóciában. A 60 éves színészt eddig az összes Harry Potter filmben láthattuk a vadőr, Rubeus Hagrid szerepében, de nem csak ezekben a filmekben jeleskedett, hanem olyan nagy alkotásokban is, mint például: „Ocean’s Twelve”, „Van Helsing”, „The Brothers Bloom” és így tovább. Robbie-nak két gyermeke született, Spencer McMillan (1992) és Alicia McMillan (1998). Azért McMillan a nevük, mert a színész eredeti, polgári neve Anthony Robert McMillan. Boldog Születésnapot Nekik! |
 |
Film figyelő (szombat) |
Etti |
2010.04.02. 07:55 |
A film címe: Ocean's Twelve: Eggyel nő a tét
(Robbie Coltrane - Rubeus Hagrid is játszik a filmben.)
- RtlKlub - 2010. április 3. szombat, 21:30 |
 |
Hogyan készült a Fúriafűz? |
Etti |
2010.04.01. 22:07 |
A március 26-i hírben egy újabb LEGO Harry Potter trailert mutattam meg Nektek, amelyben látható volt a Fúriafűz is.
A hivatalos honlapot frissítették és bővítették a „Development Diary“ részt, amely exkluzív bepillantást ad a rajongóknak, hogyan alkották meg a Fűriafűzt. Itt érhetitek el a honlapot. Válasszátok ki a tetszőleges nyelvet, aztán kattintsatok a VIP nevű szalagra, majd írjátok be a jelszó helyére, hogy „Azkaban“. Így megtudhatjátok, hogyan készítették el az alkotók ezt a fát és Dobbyt, a manót.
Még ezzel nem ért véget a hír. Mario Baumgarten, aki a LEGO Harry Potter trailerekről ismert, feltette a YouTube-ra az első 24 másodperces, a hetedik könyvhöz készült saját előzetesét. Itt nézhetitek meg. Hírek szerint a teljes trailer, ami körülbelül 3 és fél perces lesz, valószínűleg a következő néhány napban jelenik meg. |
 |
A brit zsebkönyveknek új borítójuk lesz |
Etti |
2010.04.01. 18:30 |
A brit Harry Potter könyvek kiadója, a Bloomsbury tegnap közzé tette, hogy a sorozat mind a hét zsebkönyvét 2010. november 1-jén egy teljesen új borítóval jelenteti meg.
A Bookseller.com egyik cikkében a következőket olvashatjuk:
“[…] Az új ‘pecsétes’ köteteket, mind a borítót, a hátsó részt és a könyv hátulját Webb and Webb Design Limitedtől Clare Melinsky művésznő látta el illusztrációkkal, azért hogy – a kiadó szerint -, ‘a következő generáció olvasóit is megszólítsa, akik nem a Harry Potteren nőttek fel és akik még nem tapasztalták meg a roxforti élet izgalmait.’
Melinsky a következőket mondta: ‘Nagyon boldog és izgatott voltam, hogy felkértek engem arra, hogy ilyen híres könyveknek tervezzek a borítót – és ráadásul ez hét darab! Szigorúan titkos volt az év nagy részében.’”
Az új borítókat itt nézhetitek meg. |
 |
Robert Pattinson Budapesten |
Etti |
2010.03.29. 22:00 |
Nyugisak Robert Pattinson (Cedric Diggory) magyar rajongói. A sármos színész egész vasárnap Budapest belvárosában forgatott, ám a helyszínen alig lehetett látni fanokat. Robert a Bel Ami című film munkálatai miatt érkezett Budapestre, és két hétig tartózkodik majd fővárosunkban.
Rob két hetes itt tartózkodása alatt biztosan felbolygatja majd Budapest életét. A Twilight sztárja ugyanis állítólag a vasárnapi forgatással letudta kötelezettségeit, így az elkövetkezendő időszakban szabadon választ magának programot.
A YouTube-ra szép számban kerülnek fel videók a titokban felvett sztárról, íme az egyik. Ha több érdekel, írjátok be: Robert Pattinson in Hungary.
Forrás: hotdog.hu |
 |
HP7: Kate Fleetwood csatlakozik, mint Mary Cattermole |
Etti |
2010.03.29. 18:29 |
A „Harry Potter és a Halál ereklyéi“ szereplői gárdája tovább bővült, ugyanis csatlakozott a csapathoz Kate Fleetwood is, aki a hetedik filmben Mary Cattermole-t fogja alakítani. Ha érdekel a 37 éves színésznőről egy kép, kattintsatok ide!
Talán még emlékeztek rá Rowling utolsó kötetéből, hogy Mary a Mágikus Gondnokságon dolgozó Reg Cattermole felesége, akivé majd Ron át fog alakulni a minisztériumi akciójuk során. Harry megmenti a varázsló kedvesét, amikor Dolores Umbridge behívja őt egy kis elbeszélgetésre származása miatt. (HP7, 13. fejezet.)
Ciarán Hinds, aki Albus Dumbledore testvérét, Abertforthot alakítja a filmben, egy interjúban mesélt arról, hogyan kapta meg végülis ezt a szerepet:
"Azt mondták nekem: 'A rendező látni akarja Önt, mert ismeri már a munkáját és úgy gondolta, Ön megfelelne erre a szerepre.'"
Ha érdekel az interjú egy része, kattintsatok tovább!
|
 |
Utolsó felvételek Pinewoodban |
Etti |
2010.03.29. 18:06 |
A Harry Potter filmek leavesdeni főstúdiója mellett a londoni Pinewood-Studios is fontos színtere volt a forgatásoknak.
Matt Lewis (Neville Longbottom) a twitterén keresztül informálta a rajongókat arról, hogy a “Harry Potter és a Halál ereklyéi” egy részének forgatási munkáit a Pinewood-Studios-ban fejezik be.
Matthew a következőket írta:
„Ma van az utolsó Harry Potter forgatás a Pinewood-Studioban. Mr. Stephen Woolenden, a kettes számú szuper rendezőnk, szeretné, ha ezt tudnátok!
Éppen egy jelenetet forgattunk le, amit be kellett valahogy állítanunk. Igazán idegtépő volt. Szerencsém volt, a stáb remek munkát végzett! Vissza Leavesdenbe vasárnap!
Csak, hogy elkerüljük a félreértést: Ez az utolsó nap a Pinewood-Studios-ban. Még sok dolgunk van a főstúdióban – Leavesdenben. Tally ho.”
Matt eredeti üzeneteit itt, itt és itt találjátok. |
 |
Rupert: Egy valódi kihívás volt számomra |
Etti |
2010.03.27. 09:15 |
Az újzélandi „NO.“ magazin legújabb kiadásában több oldalt is a Ron Weasleyt alakító Rupert Grintnek szenteltek.
Részletes interjút készítettek a színésszel, ugyanis a két legújabb filmjét, mind a „Wild Target“ és mind a „Cherrybomb“ megjelenési dátumát eltolták. Így a "Cherrybomb" április 23-án jelenik meg Nagy-Britanniában, a "Wild Target" pedig június 11-én.
Rupert összehasonlította az új projektjeit a Harry Potter filmekkel és megállapította, hogy a „Cherrybomb“ filmes szerepe nagyobb kihívás volt, mert Ron Weasleyként sohasem kellett ilyen nagyot fejlődnie.
Ha érdekel az interjú további része és a rövidke összefoglalás, kattintsatok tovább! Az újság képeit itt találjátok, a "Wild Target" legújabb fotóiért, ha érdekel, kattintsatok ide!
|
 |
Boldog Szülinapot! |
Etti |
2010.03.27. 09:05 |
Eltelt egy újabb hét és jó páran megint öregebbek lettek egy évvel. Lássuk csak, kik voltak ezen a héten az ünnepeltek.
Először is fel szeretném köszönteni a Remus Lupin professzort alakító David Thewlist, aki március 20-án ünnepelte 47. születésnapját.
Második szülinaposunk Gary Oldman (Sirius Black), aki immáron 57 éves, ő 1958. március 21-én született.
Egy nappal később, március 22-én Leilah Saturland lett egy évvel idősebb. Az immáron 25 éves lányt a Harry Potter és bölcsek kövéből ismerhetjük Alicia Spinnetként.
A mai napon, március 27-én pedig két embert is köszönthetünk, akik bár nem sokat szerepeltek a Harry Potter filmekben, de mégis közreműködtek benne. Először is Happy Birthday a most már 72 éves Julian Glovernek, ő szinkronizálta ugyanis a második filmben Aragogot.
Az utolsó szülinaposunk pedig Adrian Rawlins, vagyis Harry Potter apukája, James Potter, akivel még az utolsó Potter filmben találkozhatunk. Adrian a mai napon ünnepli 52. születésnapját. Mindenkinek Boldog Születésnapot! |
 |
|