| Hírek : James és Oliver érdekes rajongói |
James és Oliver érdekes rajongói
Etti 2010.05.08. 18:31

(Találtam egy egészen régi hírt, de gondoltam, nem hagyom félbe a munkámat, és felteszem az oldalra.)
A Phelps ikrek, James és Oliver (Fred és George Wealsey) április elején megjelent a „Harry Potter – The Exhibition” vándorkiállításnak megnyitóján, a kanadai Torontóban.
A „The Globe and Mail” készített a fiúkkal egy rövid interjút, melyben elárulták, milyen érdekes rajongóik vannak, a jövőjükről is szóltak pár szót és a meghallgatásokról is meséltek. Az interjú egy részét a továbbra kattintva magyarul olvashatjátok el.
Az eredeti cikket itt találjátok.
Az ikrek a „Harry Potter”-en kívül két évvel ezelőtt más produkcióban is tevékenykedtek, még hozzá az „A Mind’s Eye” című rövidfilmben. A honlapot itt nézhetitek meg.
„A történet Stanleyről szól, aki a visszatükröződés segítségével – vagy talán jobban mondva: a tükörképének vagy hasonmásának segítségével – Platón elképzelései által utazásra indul. Az ikrek itt ugyanazt a szereplőt alakítják, az egyik Stanleyt a másik pedig a tükörképét. (Joanna Callaghan)”
A filmből már látható egy részlet a YouTube-on, ha érdekel, kattintsatok ide.
Volt már nektek furcsa vagy ijesztő találkozásotok a rajongókkal?
James: Volt egy, amikor Mexikóban voltunk nyaralni, én a tengerben úsztam és egy mexikói hölgy odaúszott hozzám: "Maga a Harry Potterben van benne?" Én pedig így: „Igen.” „Oh, oké.” És akkor egyszerűen elúszott. Annyira véletlen és szürreális volt. De a Potter fanok általában nagyon klasszak. Tegnap este elmentünk egy ilyen Raptor és Leafs játékra kedden, ott az emberek pedig csak bámultak minket és azt mondták: „Hello, hogy vagytok?”, de aztán hagytak minket, hogy folytassuk az esti programunkat.
Volt olyan pont, amikor azt gondoltátok: elég a Harry Potterből?
Oliver: Azt gondolom, szerencsénk volt, hogy eljátszhattuk ezeket a szerepeket, mert jó móka volt, tudod. Sohasem volt túl komoly. Tényleg örömmel töltött el minket, soha sem volt stresszes ez az egész és mindenki jól bánt velünk a stúdiókban. Azt gondolom, hogy mindenkinek jól időpontban fog véget érni.
Mi lesz a következő? Reménykedtek egy színészi karrierben?
James: Úgy tűnik, a színészettel foglalkozunk majd tovább. Mivel néhány dolog kilátásban van, azon a napon kell majd ezekről döntenünk, ha majd abbahagyjuk a Harry Pottert – szóval igen, még egy pár évig ezt csináljuk, aztán majd meglátjuk. Ennél a szakmánál maradunk.
Olvasói voltatok a Harry Potternek, amikor elmentetek a castingra?
Oliver: Én az első hármat olvastam el, amikor először elmentünk a meghallgatásra. Azt gondolom, a negyedik könyv éppen akkor jött ki. De valahogy az egész dolog miatt benne voltam egy buborékban, a nagyságát viszont nem ismertem fel. Egyszerűen csak kihúztam az első könyvet, amikor egyszer a könyvtárban voltam. Megjelentünk a meghallgatáson és akkor jöttünk rá, hogy körülbelül 6000 embert castingolnak meg különböző szerepekre, azt gondoltuk: „Oh, helyesen tesszük mi ezt?”
Sok időt töltötök azzal, hogy a filmeket reklámozzátok?
Oliver: Amikor az első film kijött, az volt a szerencsénk, hogy meglehetősen sok időt tölthettünk el a barátainkkal Európában és Skandináviában. Csodálatos volt új helyeket megismerni, mert mi még soha nem voltunk Torontóban, így ez mindig nagyszerű mentség arra, hogy az éjszakai életet és gyakorlatilag mindent felfedezzünk.
Jól elvagytok a többi színésszel?
Oliver: Oh igen, abszolút. Nagyon sokat golfozunk néhány emberrel, zenei koncertekre megyünk el és mindig van valami, amit egymással lehet csinálni.
SAJÁT FORDÍTÁS!
|