| Hírek : Rupert Grint interjú |
Rupert Grint interjú
Etti 2010.05.02. 09:16

A „The London Evening Standard“-nak nem sokkal ezelőtt volt ideje interjút készíteni a Ron Weasleyt alakító Rupert Grinttel. Az interjúban a színész egész sok privát dolgot árult el, például azt is, hogy melyik film csalt könnyeket a szemébe és milyen szituációkban nem tudja elfojtani nevetését.
Az interjút eredetiben itt olvashatjátok. Ha érdekel a cikk magyarul, kattintsatok tovább.
Rupert – ha nem éppen forgat – legújabb filmjének a „Cherrybomb“-nak promóciós turnéján van. A „Mirror” újság által készített interjúban, Rupert elárulja, hogy szülei, Jo és Nigel Grint is látták a filmek, és a szerelmes jelenetektől nem igazán voltak elájulva.
"Kínos volt. A jeleneteket ízlésesen csináltuk meg, de ez nem olyan pillanat, amit valóban meg akarnál osztani az anyukáddal és az apukáddal. Annál jelenetnél csak ültünk és semmit sem mondtunk.”
Ha érdekel az interjú magyarra fordított része, kattintsatok tovább.
(Egyelőre erőmből most ennyire futotta, néhány napig lehet, hogy nem tudok újabb frissel szolgálni, mert a hírek többsége ugyanilyen hosszú interjúkból áll, és azt lefordítani, nem két perc.)
RUPERT GRINT INTERJÚ
Otthon…
Herfordshire-ben lakom a családommal, nem messze Londontól. Csak ritkán éjszakázok Londonban, mert 40 percre lakom tőlem, ezért ingázok normális esetben. De ha egyszer ott töltök egy éjszakát, akkor különböző londoni hotelekben szállok meg.
Melyik színdarabot láttad utoljára?
A barátom, Kimberley Nixon, akivel a „Cherrybomb”-ban együtt dolgoztam, a Royal színházban, Haymarketben játszott a „Girl Witch A Perl Earring” darabban. Egész jó volt. Ő játszotta a főszerepet, Griet-et. Miatta van lázam, de nagyszerű volt.
Milyen tanácsot adnál egy turistának, aki Londonba jön?
Gondoskodj magadnak egy jó várostérképről. Nekem az a rossz szokásom, hogy mindenhol eltévedek, ahol vagyok.
Mely üzletekben vásárolsz be legtöbbször?
Nem sokszor megyek shoppingolni, de szívesen veszek ruhákat és eszközöket a Selfridges-nél. Normális esetben online vásárolok.
Melyik volt a legjobb étel, amit Londonban ettél?
Imádom a steakeket, és nagyon bejön a Gaucho Grill Canary Wharfban.
Mi az első emléked Londonról?
A nagymamámmal és a nagyapámmal akartam a London Dungeonba menni és arra emlékszem, hogy el kezdtem sírni az ajtó előtt, mert annyira féltem a zombiktól. Azóta már voltam ott és legyőztem a félelmemet.
Mit szeretnél a sírodra?
'Rupert Grint - THE END' a közreműködők gravírozott nevével – az összes részt vevő felsorolásával, akik az életemben szépen sorjában felbukkantak.
Mik a bűneid?
Imádom az antikvitásokról szóló adásokat: „Antiques Roadshow”, "Cash in the Attic", "Flog It" stb. Egy csomó mindent tanultam róluk, miközben a többi kollégámmal az öltözőben ültem és arra vártam, hogy forgathassak.
Mitől félsz a legjobban?
A pókok nálam egy igazi testi reakciót váltanak ki – teljesen összehúzom magam és egész testemben elkezdek remegni. Nem tudok a közelükbe menni. De nem vagyok rossz abban, hogy megöljem őket. Úgy tűnik elsőre, mintha nem lennének ott, aztán rám másznak és minden olyan dramatikus. Az egész családomnak ez a fóbiája.
Mit tennél, ha egy napra London polgármestere lehetnél?
Az állatkert állatait szabadon engedném és kivárnám, mit történik. Már többször voltam a londoni állatkertben, a hüllőházban forgattuk a „Harry Potter és a bölcsek köve” egy részét. Az állatkerteket én még mindig egy kicsit furcsának találom.
Mi az életfilozófiád?
Nevess magadon!
Melyik állat lennél szívesen és miért?
Egy sirály: repülhetek, a tengernél élhetek és azt ehetem, amit az emberek. Azt gondolom, ez illene hozzám a legjobban.
Milyen albumot vettél utoljára?
Állandóan Arcade Fire-t hallgatok, nagyon királyak.
Mit mentenél meg egy tűzből és miért?
Valószínűleg a Banksytől a műnyomatomat. Ő mutatja meg a Tesco leveses dobozát. (???) Nagy rajongója vagyok Banksynak.
Mi nevettet meg téged, és miért?
Ha az emberek elesnek, nem tudom magam összeszedni. Természetesen abbahagyom a nevetést, ha valami komoly történik és az emberek elég súlyosan megsérülnek. Tényleg nem annyira vicces, ha ez velem történik meg.
Mi csal könnyeket a szemedbe és miért?
Nemrég láttam a „Fel”-t, ami elég közel állt hozzám.
Mit csinálsz most jelenleg?
A „Harry Potter és a Halál ereklyéi” forgatásának közepében vagyunk egy stúdióban – egy egykori repülőtéren – Watfordon kívül. Egész jól haladunk. Tavaly februárban kezdtük el. Elég sokáig tart. Nagyon különös lesz, ha majd végérvényesen befejezzük. 11 éve ezekkel az emberekkel dolgozunk együtt és aztán hirtelen mindennek vége. Júniusban kész leszünk, így már csak pár hónapunk maradt hátra. Azt gondolom, hogy ez a film teljesen más lesz, mint a többi volt. Nem sokszor játszódik a Roxfortban és egész rohanós életet élünk szakállal és szétzilált hajjal.
Ki a hősöd?
Szívesen lennék Johnny Depp.
Mit viselsz a legszívesebben?
A mániám az egyik eléggé őrült trikóm. Normális esetben csak pólót viselek. Van egy olyanom, amint egy cigis nyelv van röntgenszemüveggel. Ez egy kicsit heves.
Melyik a legromantikusabb hely Londonban?
Minden a Temze közelében.
Mi a kedvenc klubod Londonban?
Gyakran megyek Camdenbe és egy csomó bandát megnézek a The Electric Ballroomban. Imádom a The Black Lipst, akik az 50-es évek Rock ’n Roll zenéit játsszák.
London mely részén kutakodsz a legszívesebben dolgok után?
A Brick Lane piacon retró nyakkendők után.
Hol voltál legutóbb nyaralni?
Megint Belfastban voltam és Európában szálltam le. (…) A családommal a Comói-tó közelében voltunk az egyik dombon fekvő villában, de az idő elég rossz volt, és így nem túl sok minden volt, amit csinálhattunk, ezért inkább autós utazást szerveztünk és elmentünk Mailandra, ami a tesóimnak nagyon tetszett – és végül Svájcba is, ami tényleg nagyszerű volt.
Loptál már valamit?
Egyszer egy hajkefét csentem el és egyszer egy könyvet: „The Bill Goats Gruff” Asda-ból. Nem gondolom, hogy valóban lopni akartam – akkor még nagyon fiatal voltam.
Interjú a"Mirror"-ral:
"Valóban idegölő tapasztalat volt ezt forgatni, de sokkal rosszabb volt a szüleimmel végignézni”, teszi hozzá.
"Kínos volt. A jeleneteket ízlésesen csináltuk meg, de ez nem olyan pillanat, amit valóban meg akarnál osztani az anyukáddal és az apukáddal. Annál jelenetnél csak ültünk és semmit sem mondtunk. Aztán senki sem mondott arról semmit, milyen megkönnyebbülés volt.”
"Alapjában véve a Harry Potter filmekben játszottam, jó kis gázsit kaptam és az utcán felismernek – ki akar ez ellen lázadni?”, viccelődik.
"Tudom, hogy néhány ember a drogfogyasztást kritizálja a filmben, de idősebb leszek és érhető módon egyre több felnőttes szerepet vállalok el.”
"Jelenleg érdekes szerepek sokasága kínálkozik előttem. Emlékszem arra, hogy Daniel és Emma az ausztrál „Óz, a csodák csodája” film remake-jébe ajánlottak. A madárijesztő szerepében akartam látni engem, Emma Dorothy lett volna míg Dan a bádogember. Nem tudom, mi lett volna belőle.”
SAJÁT FORDÍTÁS!
|