| Hírek : Rupert: Egy valódi kihívás volt számomra |
Rupert: Egy valódi kihívás volt számomra
Etti 2010.03.27. 09:15

Az újzélandi „NO.“ magazin legújabb kiadásában több oldalt is a Ron Weasleyt alakító Rupert Grintnek szenteltek.
Részletes interjút készítettek a színésszel, ugyanis a két legújabb filmjét, mind a „Wild Target“ és mind a „Cherrybomb“ megjelenési dátumát eltolták. Így a "Cherrybomb" április 23-án jelenik meg Nagy-Britanniában, a "Wild Target" pedig június 11-én.
Rupert összehasonlította az új projektjeit a Harry Potter filmekkel és megállapította, hogy a „Cherrybomb“ filmes szerepe nagyobb kihívás volt, mert Ron Weasleyként sohasem kellett ilyen nagyot fejlődnie.
Ha érdekel az interjú további része és a rövidke összefoglalás, kattintsatok tovább! Az újság képeit itt találjátok, a "Wild Target" legújabb fotóiért, ha érdekel, kattintsatok ide!
GRINT ÉS AZ ÚJ KIHÍVÁSOK
Grint hangsúlyozta, annak a döntésének, hogy elvállalja a szerepet a „Cherrybomb”-ban nem volt köze ahhoz a dologhoz, hogy ő most le akarja tenni a „varázslóköpenyét”: „Egyszerűen történt. Megkaptam a forgatókönyvet, amikor éppen a hatodik filmet forgattam, és egyszerűen csak jól beleillett a résbe. Ezenkívül ez egy […] meglehetősen felnőttes szerep volt. […]”
Hozzátette, hogy az első években Ron Weasleyt főképpen „ijedtség” és „ügyetlenség” keveredésében játszotta el. „Amikor a ’Harry Potter’ filmeket folytatták, több alapanyagot kaptak és a szerepem is egyre jobban fejlődött. De nem sokkal ezelőtt egy ijedt típust játszottam el ezzel a furcsa könnyed műfajjal. Ezelőtt még sohasem kellett így hajtanom, ezért is aggódtam kicsit a ’Cherrybomb’ miatt. Mert a figurával egy csomó minden történik. Egy valódi kihívás volt számomra.”
Grint a második filmjében is tökéletesen megfelelt. Miközben a két részes „Harry Potter” film utolsó felvonására készült, feltétlenül fontos volt számára, hogy sokoldalú színészi képességét megcsillogtassa. Majd meglátjuk, hogy képesek lesznek-e az emberek, egy másik szerepben elfogadni.
Miután először egy kicsit kérette magát, Grint végül elismerte, hogy annyi év után ugyanazon a területen, amelyen végülis elindult és elkezdte a „Harry Potter” filmeket, egy kicsit már „elszigeteltté” és „rutinossá” vált.
Grintnek soha sem volt vágya, hogy színész legyen. Minden véletlenül történt, amikor is elment a meghallgatásra és megkapta Ron Weasley szerepét. De aztán eltartott egy ideig, amíg a munkáját komolyan vette illetve egyáltalán észlelte, hogy ez tulajdonképpen egy munka.
"Amikor elkezdtem, még nem tudtam, hogy ez egy munka volt, amit mi ott csináltunk”, mondta vállvonogatva. „[…] Egyszerűen csak móka volt. […] Azt gondolom, a harmadik vagy a negyedik film közben jöttem rá, amikor az irány tiszta lett és amikor a színészkedés ideje eljött. Ez már valóban keményebb munka volt. Azt hiszem, ekkor volt ez, amikor már tényleg tudtam, hogy én ezt tovább vagy valami hasonlót akarok csinálni. Szerettem, és csodálatos időtöltés volt ez számomra.”
A kollégáiról a következőket mondta Grint: „Mi meglehetősen különbözőek vagyunk, megvannak a magunk elképzelései, tervei, mit akarunk csinálni, de már annyi mindent átvészeltünk együtt. Már régóta tart ez és ez már egy személyes fejlődés, amit az ember együtt átvészel, ha ennyi ideig együtt filmez valakivel. Látjuk egymást minden nap és szoros kapcsolatokat alakítunk ki. Egész biztosan kapcsolatban maradunk majd egymással, ha majd ennek vége, de tulajdonképpen nem látjuk majd egymást soha, ha már nem forgatunk együtt.”
A hírnév és a tény ellenére, hogy az egész világon felismerik (a vörös haj, ami igazából elárulja őt), Grint szerény marad és nem igazán érdekli őt a nagy hűhó, felhajtás. Az egyedüli hátrány az, hogy a filmezés által az utóbbi tíz évben valami olyasmit szalasztott el, amit a vele egykorúak többsége már megtett volna, mint például a világ megismerése. Ezért van olyan érzése, hogy „egy kicsit ismételnie kell” majd, miután leforgatta a „Harry Pottert”.
Még most is reklámoznia kell egy másik új filmjét, vagyis a „Wild Target”-et, amelyben Bill Nighy oldalán játszott és varázspálcáját inkább egy félautomata fegyverre cserélte be. „Sok a fekete humor.”
A Harry Potter sorozat végéről a következőket mondta: „Soha sem gondoltam, hogy véget érhet, valóban nem, mert egészen sokáig ez tette ki az életem nagy részét. Olyan lesz, mintha befejezném az iskolát. […] Nem gondolom, hogy valaha is majd olyasmit fogok csinálni, mint a ’Harry Potter’. Ez olyan sajátos, egyedi.” Nevetve hozzátette: „Nagy szerencsém volt. Ijesztő arra gondolni, mit is csinálhattam volna az eddigi életemben, biztosan másként történt volna minden.”
SAJÁT FORDÍTÁS!
|