|
Tűz a szetten
Etti 2010.03.24. 17:40

A brit „News of the World“ bulvárlap arról számolt be, hogy múlt hét pénteken a „Harry Potter és a Halál ereklyéi“ szettjén egy és előre nem látott baleset következett be.
A roxforti csata forgatásakor a kastély köré beépített pirotechnikai eszközök tüzet okoztak, ami az egész szettre kiterjedt. Azonnal hívták a tűzoltókat, akik 6 autóval érkezve 40 perc alatt eloltották a tüzet.
Mivel ennél a forgatásnál csupán a speciális effekteket próbálták ki, nem volt jelen ebben az időben egy színész sem. A körülbelül 100 stábtag közül, akik a helyszínen voltak, senki sem sérült meg. A keletkezett kárt körülbelül 100.000 fontra (kb. 111.400 euróra) becsülik.
A Warner Bros. a hétfői nap során a tűzzel kapcsolatban információkat tett közzé, ha érdekel magyarra fordítva, kattintsatok tovább! Angolul itt olvashatjátok el.
"Egy nagy speciális effekt jelenet volt. Sajnos ez egy kisebb tüzet okozott. Ekkor óvatosan bevetettük a mi saját kis tűzoltócsapatunkat, akiknek sikerült uralmuk alatt tartani a tüzet. Felhívtuk a tűzoltóságot, és kevesebb, mint egy óra alatt eloltották azt.
A Leavesden Studio egyáltalán nem sérült meg. Ezt a szettet ugyanúgy újjá kellene építenünk. A jelenetben a szettet szét kell rombolni és a „Halál ereklyéi 2”-ben az egyik csata keretében újjá kellene építeni egy másik jelenet kedvéért.
Az a feltevés, hogy a Leavesden Studioban tűz tört ki, nagyon messze áll a valóságtól, ugyanis nem igaz. Ez az incidens nagyon elszigetelt volt. Gyorsan és korlátozott károkkal eloltották."
SAJÁT FORDÍTÁS!
|